Quan vam anar a l'aula de matemàtiques ens vam trobar la taula plena de productes alimentaris.
Per equips vam seure en les diferents taules, on teníem una graella amb diferents productes. La primera tasca que vam fer va ser buscar en la pàgina de Mercadona quant costava cada producte que teníem en la nostra llista. Aquest producte estava també en la taula del Supermercat. En alguns casos, per exemple els iougurts, els venen en paquets de 4 o 6, però nosaltres havíem de calcular el preu d'un d'ells. El mateix ens va passar en els ous els brikcs de llet.
Després havíem de marcar cada producte amb el seu preu, però no en una etiqueta qualsevol, sinò que aquesta havia de ser del color que marcava el nutrient prioritari de cada aliment. Per exemple, la llet, havia de ser del color que hi havia marcat per a les proteïnes, o les taronges, en les vitamines...
Finalment vam fer problemes sobre compra de productes del supermercat.


No hay comentarios:
Publicar un comentario